15 stycznia od 16:30 do 20:00 Gminny Ośrodek Kultury przekształci na ten wieczór na "GOK SALOON" i przybierze indiański oraz westernowy charakter. Sklepik z gadżetami "Wszystko tylko u indian", indiańskie malowanie twarzy i włosów kolorowanie, indiańskie tipi do zwiedzania, indiańskie tańce, indiańskie doświadczenia chemiczne, indiańskie stanowisko parkowe, indiańskie opowieści do odsłuchania na miejscu, indiański kącik kulinarny, malowanie Land Roverów. Jako, że jest to święto radości i muzyki, to będzie też muzyka na żywo. Na koniec indiańskie światełko do nieba.

Na licytację prawdziwymi atrakcjami w Górznie będą gadżety z oryginalnymi autografami samego Jerzego Owsiaka. Będzie to stara tablica dwustronna z napisem "Górzno" (przekazana przez Miasto i Gminę Górzno), niegdyś stojąca przy Jagódce (o której wspomniał Czas Brodnicy w artykule z dnia z 14.10.2016), ale także kubek termiczny, koszulka dziecięca, dwie mapy G-LPK oraz książka "Opowiedz swoją historię", wydanej z okazji 25 lat historii WOŚP. Ponadto stały pakiet gadżetów: WOŚP'owe koszulki, kalendarze, notatniki, kolorowanki i przedmioty przekazane na licytację przez osoby prywatne, firmy i instytucje.

Imprezy towarzyszące:

13 stycznia:

- turniej piłkarzyków w Barze u Włodka, początek 18:00 wpisowe 20,00 zł (do puszek). Osoba odpowiedzialna: Mariusz Betlejewski
- turniej tenisa stołowego w Gminnym Ośrodku Kultury, początek 18:00, a wpisowe do orkiestrowej puszki. Osoba odpowiedzialna: Piotr Skarżyński

15 stycznia:

- turniej strzelecki "Polowanie na bizona", na strzelnicy OSP Górzno, możliwość strzelania za opłatą do puszki początek 10:00. Odpowiedzialni: niezawodni strażacy
- turniej brydżowy "Brydż saloon", na małej auli ZS Górzno, wpisowe do puszki, początek 10:00. Osoba odpowiedzialna: Witold Świdziński
- w GOK wystawa puszek do kwestowania z wcześniejszych finałów WOŚP ze zbiorów Pawła Sadowskiego.