PLAN IMPREZ 2018
2018-01-01 00:00

W związku z powstaniem nowej „wirusowej” rzeczywistości, tegoroczny przegląd odbędzie się w przestrzeni wirtualnej i polegał on będzie na przesłaniu nagranej piosenki do GOK-u. Umieszczona ona zostanie w specjalnie w tym celu stworzonym albumie, gdzie internauci będą mogli odsłuchać nagrań i zagłosować poprzez polubienie. W przeglądzie mogą wziąć udział soliści w wieku przedszkolnym, tj. do 6 lat. Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz zgoda na publikację wizerunku poniżej. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa.

Gminny Ośrodek Kultury w Górznie realizuje we współpracy z Narodowym Centrum Kultury projekt "Górzno - nowe spojrzenie". Pierwszy etap to przeprowadzenie diagnozy zasobów i oczekiwań w zakresie kultury wśród mieszkańców miasta i gminy. Drugi etap zakłada realizację ze środków NCK kilku inicjatyw lokalnych. Wyłonione one zostaną w zorganizowanym przez GOK naborze w nawiązaniu do diagnozy przeprowadzonej w pierwszym etapie.

W nawiązaniu do informacji zawartych w lokalnym biuletynie odnośnie przygotowywanych inicjatyw i wydarzeń kulturalnych, pragniemy poinformować, że w związku z pandemią koronawirusa i ogólnopolskimi zaleceniami podjęliśmy następujące decyzje:

W tych trudnych momentach (odwołanych imprez kulturalnych, zamkniętych ośrodków kultury...) płyną pozytywne informacje z Narodowe Centrum Kultury Nasz złożony wraz z lokalnymi Kołami Gospodyń Wiejskich projekt uzyskał akceptację i otrzymamy dofinansowanie. Więcej na: https://www.nck.pl/…/etnopol…/aktualnosci/wyniki-naboru-2020

Już po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury w Górznie organizuje pofestiwalowe pokazy niezależnego kina.  W tym roku to już "13. Grand Off - Pokaz Niezależnych Krótkich Filmów Świata". Za każdym razem pokazywane są filmy, które są laureatami konkursów podczas festiwalu (m.in. za najlepszą reżyserię, scenografię, dla najlepszej aktorki, najlepszego aktora, najlepszy film polski...). W tym roku filmy seanse rozbiliśmy na dwa dni 11 i 12 marca, startujemy o 18:00 (szczegóły na plakacie). Każdego dnia czeka na Państwa 2-u godzinna porcja dobrego, ambitnego kina. Zapraszamy, wstęp wolny.