Amatorzy dobrego, ambitnego polskiego kina, zapraszamy Was na piątkowy wieczór (18 listopada 2016 godz 18:30) do Gminnego Ośrodka Kultury. Tym razem Polska Światłoczuła zawita z trzema 30 minutowymi filmami ze Studia Munka. Będą to "Trzy rozmowy o życiu" Julii Staniszewskiej, "Baraż" Tomasza Gąssowskiego oraz "Więzi" Zofii Kowalewskiej. A po projekcji będzie czas na wrażenia, wspólną rozmowę, dyskusję z montażystką "Barażu" Agnieszka Gronowicz.
ZOFIA KOWALEWSKA „WIĘZI” Autorka jest studentką Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. „Więzi” zaczęły powstawać, gdy była w klasie maturalnej. Teraz, po zdobyciu nagród na: Krakowskim Festiwalu Filmowym, Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film”, czy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Nowe Horyzonty”, ma szansę na Oscara. Jest to historia małżeństwa - Barbary i Zdzisława oraz ich wspólnego życia po kilkuletniej separacji.
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1240124
JULIA STANISZEWSKA „TRZY ROZMOWY O ŻYCIU” „Trzy rozmowy o życiu” to pierwszy film Julii Staniszewskiej. Jest ona fotografką. Absolwentka wydziału multimediów w Ecole Nationale Supérieure des Beaux-Arts w Paryżu. Film jest bardzo osobistą formą opowiedzenia problemu etyczno-religijnego między matką i córką na temat metody in-vitro.
http://www.filmpolski.pl/fp/
TOMASZ GĄSSOWSKI „BARAŻ” Tomasz Gąssowski jest muzykiem, producentem muzycznym i filmowym. „Baraż” jest jego pierwszym indywidualnym filmem opowiadającym historię Zygi. 38 letni były zawodnik drużyny piłkarskiej próbuje wyjaśnić synowi, Witkowi dlaczego pewne rzeczy dzieją się tak, a nie inaczej. Sam chyba jeszcze jedną nogą stoi w młodzieńczych latach.