Po pierwsze we wtorek, 16 lutego o godzinie 17:00 na „Spotkania z filmem z regionu”, podczas których wyświetlane będą bloki filmowe (podczas jednego spotkania oglądany będzie jeden blok z trzema filmami). Każdy z bloków trwa około pół godziny. Po seansie proponujemy Państwu warsztat, rozmowę z prowadzącą, o tym jakie problemy techniczne napotkali i jak sobie z nimi poradzili nieprofesjonalni twórcy filmów. Ponadto poruszymy tematykę kadrowania, prowadzenia kamery, które mogą przydać się przy realizacji nawet najprostszych filmów amatorskich oraz porozmawiamy o inspiracjach w poszukiwania filmowych tematów.
Krótko omówimy jak powstaje film i jak najłatwiej zabrać się do realizowania własnych form wideo, przy pomocy urządzeń, które każdy posiada. Spotkania poprowadzi Karolina Fordońska, absolwentka filmoznawstwa na UMK w Toruniu oraz sztuki filmowej na Università degli Studi Roma Tre w Rzymie. Aktualnie pracuje w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu na stanowisku instruktora do spraw interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych. Przez pięć lat związana z Festiwalem Camerimage jako jego organizator. Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia. Pod pseudonimem „Ford” - reżyserka, scenarzystka i producentka dwóch filmów krótkometrażowych„Prześwity” (2015) oraz „Czemu nie tańczę na ulicach” (2013), nagrodzonych na festiwalach w Polsce i za granicą. Drugie spotkanie również we wtorek, 1 marca o godzinie 17:00. Wstęp wolny dla wszystkich, bez ograniczeń.
Po drugie, zapraszamy do GOK-u 28 lutego na godzinę 19:00 na „Muzyczne opowieści”, podczas których zaproponujemy Państwu obcowanie z muzyką poważną na żywo. Połączymy muzykę z opowieścią o powstaniu danego utworu, ciekawostkach po autorze. Pomysłodawczynią jest Maja Kwiatkowska, artystka wszechstronna: muzyk, aktor, fotograf, edytor i redaktor. Magister sztuki na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, uczestniczka wielu kursów teatralnych, muzycznych i edytorskich. Koncertmistrz EOS Kammer Orchester Köln oraz członek Neue Musik Ensemble Aachen w Niemczech, współtwórca zespołu KRON Ensemble łączącego muzyczny performance z formami teatralnymi. Zakładamy, że będzie to wydarzenie cykliczne (raz na miesiąc), które zagości na stałe na scenie GOK-u. Zapraszamy wszystkich, małych i dużych. Wstęp wolny.
Po trzecie, rozpoczynamy w GOK-u lekcje gry na pianinie dla dzieci, poprowadzi je pan Piotr Lemański. Lekcje prowadzone będą indywidualnie i odpłatnie (za 45min 25 zł). Zainteresowane osoby, celem uzyskania informacji o warunkach organizacyjnych, zapraszamy do biura GOK-u.