10 stycznia Górzno ze sztabem nr 2209 przy GOK-u świętowało XXIV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab stanowiło 35 wolontariuszy, a głównymi wydarzeniami były: turniej tenisa stołowego, turniej w piłkarzyki, turniej brydżowy, prezentacje Górzenieńskiej Grupy Ratunkowej, chemiczne warsztaty Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, warsztaty i konkurs Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, turniej strzelecki w OSP, kącik kulinarny, sklepik, licytacja w internecie i w trakcie finału.

Do puszek zebraliśmy: 5 868,07 zł oraz z licytacji na Allegro przedmiotu podróżnego (Travel Bug) wystawianego corocznie przez górznieńskiech geocacherów: 1 525,00, co daje niebagatelną sumę 7 393,07.
Finał i dni przed upłynęły w Górznie pod znakiem wydarzeń muzycznych, sportowych i warsztatowych. Ponadto Górznieńska Grupa Ratunkowa dwukrotnie zaprezentowała jak należy się zachować w sytuacji udzielania pierwszej pomocy.

Działania muzycznie wsparli: Daniel Paluszak, Duet: Wojciech Murawski i Agata Paterewicz, Zespół: Trzech Podejrzanych, Zespół Anibabki z Kurzętnika.

Przedmiotami do sklepiku i licytacji wsparli: Dworek Wapionka, Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA, COFRESCO, UNIFREEZE Miesiączkowo, Producent mebli ANNA Bartniczka, Gospodarstwo agroturystyczne Państwa Cukrowskich, Cukiernia MiGo, Gospodarstwa sadownicze. Wojciech i Piotr Grochowalscy i Jerzy Grochowalski, Koło Gospodyń Wiejskich Gminy Górzno, Koło Gospodyń Wiejskich Bartniczka, Sołectwo Górzno Wybudowanie, Salon fryzjerski „Iwona” Radoszki, Lokalny artysta ceramik, Lokalny artysta kowal, Rada rodziców Zespołu Szkół Niepublicznych w Gołkowie, Stacja paliw JANKO, Jagoda Szóstakowska, Anna Głuszek, Dominik Modrzyński, Marzena Luda.

Warsztatami i wydarzeniami w trakcie finału wsparli: Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Górznie, Górznieńska Grupa Ratunkowa, OSP Górzno, Grający w piłkarzyki, Brydżyści, Tenisiści stołowi.

Samochodu użyczył w trakcie finału pan Jarosław Zub.

O światełko do nieba zadbała anonimowo firma transportowa z Górzna.

Dziękuję wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom w imieniu całego górznieńskiego sztabu.

Krzysztof Magdziak