Gminny Ośrodek Kultury w Górznie jest jednym z 20-tu w Polsce odbiorców nowego projektu Narodowego Centrum Kultury „Zaproś nas do siebie!”. To projekt, który powstał przy współpracy 3 programów działających na rzecz profesjonalizacji sektora kultury: Domu Kultury+, Kadry Kultury i Platformy Kultury. (więcej na: http://nck.pl/zapros-nas-do-siebie/).

Do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 80 instytucji z całej Polski, w tym Gminny Ośrodek Kultury w Górznie. Komisja oceniająca wnioski pozytywnie oceniła aplikację GOK Górzno, więc Górzno będzie jednym z 20 miast w Polsce, w których odbędą się szkolenia.

W każdym z trzech dwudniowych szkoleń udział weźmie grupa maksymalnie 25 osób. W Górznie odbędą się następujące warsztaty:

- 22-23.09.2015, godz. 9:00-18:00. Temat: Budowanie publiczności (Audience development). Więcej na:

- 13-14.10.2015, godz. 9:00-18:00. Temat: Działaj wspólnie! Metody, narzędzia i korzyści ze współpracy międzysektorowej.

- 27-28.10.2015, godz. 9:00-18:00. Festyn jako wydarzenie kulturalne.

Więcej szczegółów o powyższych szkoleniach na stronach NCK: http://nck.pl/oferta-szkoleniowa/

W związku z udziałem Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie w projekcie rozpoczynamy rekrutację na szkolenia. Swoje zaproszenie kierujemy do lokalnych liderów życia kulturalnego i społecznego, przedstawicieli innych instytucji kultury, urzędników, animatorów kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych, parafii, radnych, a także, do wszystkich dla, których życie kulturalne miasta, swojej okolicy jest ważne.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny (dojazd na własny koszt), zapewniamy obiad w trakcie każdego dnia szkolenia.

Szkolenia zostaną poprowadzone przez zewnętrznych trenerów współpracujących z Narodowym Centrum Kultury. Przeprowadzenie ich wśród funkcjonujących na tym samym terenie partnerów da komfort i możliwość pracy na rzeczywistych przykładach, pomoże zmierzyć się z realnymi problemami obecnymi w naszym środowisku.

Zgłoszenie do udziału w jednym, dwóch lub trzech szkoleniach można złożyć pod numerem telefonu 564889253 lub osobiście w GOK-u (Górzno, ul. Rynek 14A). Osoba odpowiedzialna: Krzysztof Magdziak