GOK wraz z Fundacją Drama Way i Fundacją Jaskółka rozpoczynają wspólny projekt zatytułowany Art Generacje. Po raz pierwszy w Górznie, a po raz czwarty prowadzone przez członków Fundacji Drama Way. To działania międzypokoleniowe skierowane do dwóch grup: do młodzieży (13-35 lat) oraz dojrzałej młodzieży (wiek 55+).

Art Generacje w całości realizowane są wg metody "Teatru ze społecznością", w której to uczestnicy przepracowują warsztatowo tematy, które poruszają w trakcie spotkań, a aktywne metody pomagają im wyrabiać do nich żywy stosunek emocjonalny. Następnie, to również, uczestnicy są odpowiedzialni za zespołowe wypracowanie wydarzeń finałowych, prezentowanych szerszej publiczności, w interakcji z nią, a mogą nimi być spektakl teatralny, wystawa, spotkanie, performance...

Tematem przewodnim IV-ej edycji Art Generacji jest PAMIĘĆ. Zarówno ta indywidualna, jak i zbiorowa, w różnych jej rozumieniach: jako zjawisko psychologiczne, filozoficzne, kulturowe, neurobiologiczne, historyczne. Pamięć to obszar, w którym pokolenie seniorów może autentycznie poczuć, że przekazuje swoje doświadczenie. Jednocześnie jest to doświadczenie dostępne również młodemu pokoleniu. To tematyka neutralna, nie wymagająca dodatkowej, specjalistycznej wiedzy, przy tym głęboka, istotna, rozwojowa, nie wykluczająca żadnej z grup. Wątki osobiste uzupełni spojrzenie związane z pamięcią kolektywną, związaną m.ni. z historią Górzna. Na bazie indywidualnych i zbiorowych wspomnień poddamy zjawisko pamięci refleksji i pracy warsztatowej.

Terminarz spotkań w GOK-u:

12 października, 14:30-16:30 – spotkanie grupy starszej, 17:00-19:00 – spotkanie grupy młodszej

13 października, 15:30-19:30 – spotkanie wspólne

27 października, 16:00-18:00