"Gratulujemy i zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów 2017, która odbędzie się w dniach 19-20 października 2017 roku w Gdyni. Pełną listę wybranych projektów znajdą Państwo na stronie Kadra Kultury."

Takie słowa skierowała do nas komisja wybierająca projekty do prezentacji w trakcie Ogólnopolskiej Giełdy Projektów organizowanej ja co roku przez Narodowe Centrum Kultury.

W tym roku prezentowanych będzie 20 projektów z całej Polski, a tematyka giełdy to "Animacja + woda".

Górznieński Gminny Ośrodek Kultury zgłosił do prezentacji ubiegłoroczny spektakl "Intryga zdziczałych bezdroży", który został zrealizowany w ramach projektu "Lato w teatrze" Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Sceną był pomost na górznieńskiej plaży, a tematyka spektaklu oparta była na lokalnej legendzie o topielcu oraz na wierszu Bolesława Leśmiana pt. "Topielec".

Giełda, to nie tylko prezentacje dobrych praktyk w postaci zrealizowanych działań, nie tylko spotkania animatorów kultury (zwykle uczestniczy w giełdzie ok 300 uczestników), ale również miejsce wspólnej pracy w zorganizowanych warsztatach oraz miejsce inspiracji.