Instytut Teatralny w 2011 roku odkupił namiot cyrkowy od właściciela Cyrku Bojaro. Od tej pory w wakacje wyruszają do miejsc, które nie tylko nie mają teatru, ale często nawet sali, gdzie można byłoby zagrać przedstawianie. Spektakl w namiocie w każdej miejscowości ogląda około 350 osób. Na to wydarzenie familijne przychodzą dzieciaki z rodzicami, by wspólnie przeżyć teatralną przygodę, często pierwszą w swoim życiu. W lipcu namiot zawita do Górzna.

W dniu 6 lipca przy Zespole Szkół w Górznie stanie namiot cyrkowy. Będzie to początek spotkania z aktorami i animatorami, którzy przyjadą do Górzna z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach LATA W TEATRZE. Tego dnia od godziny15:00 zapraszamy w szczególności dzieci i młodzież w wieku 6-12 lat do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych. Około godziny 17:00 odbędzie się finał warsztatów w postaci parady ulicami miasta. Na warsztaty, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zapisujemy się w Gminnym Ośrodku Kultury.

Drugiego dnia w piątek, 7 lipca zapraszamy do namiotu na godz 18:00 na spektakl “Pippi Pończoszanka” w reż. Konrada Dworakowskiego i koncert zespołu Bura Kura. Na ten dzień ze względu na ograniczona liczbę miejsc w namiocie wydawane są bezpłatne wejściówki w Gminnym Ośrodku Kultury.

Spektakl ma charakter rodzinny, zatem zapraszamy wszystkich "wielopokoleniowo". Namiot stać będzie przy szkole przez kolejne 2 tygodnie i będzie służył studentom szkół teatralnych z całej Polski jako miejsce na warsztaty, których zwieńczeniem będzie... ale o tym później.

DZIEŃ I , czw 6 lipca
15:00 Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat
17:00 Finał warsztatów: parada ulicami miejscowości
DZIEŃ II , pt 7 lipca